top of page
Meie ise oleme oma imedeukse uksehoidjad ~Ave Sepp~

Kompass5

5 süvaprotsessi terve ja rahuldustpakkuva eluni 

Kutsume sind psühhoterapeutilises formaadis 5-osalisele kursusele, mis aitab sul vabastada enda peamisi sisemisi takistusi, et võiksid

 • elada täisväärtuslikku ja vitaalsusest tulvil elu

 • kogeda õnnelikke suhteid

 • ja rakendada oma täit potentsiaali.

 

Iseenda avastamine on põnev ja mänguline ning seejuures elumuutev protsess. Kes meist ei tahaks olla taas elu suhtes õhevil? Lubada endale nooruslikku elurõõmu ja joovastust...

 

Kutsume sind avama oma sisemist salalaegast, milles on peidus Sinu rõõmud ja mured. Teeme oma kokkutõmbumistest avardumised ja nõrkustest oma sarmi. Et mu suhtepingete asemel oleks mängulisus ja uus positiivne säde. Et mu sihitusest saaks mu nägemuste puu. Et mu tänastest unistusest saaks mu homne argipäev!

Kohtume 5 korda üheks täispikaks päevaks iga 3 nädala tagant.

Käime läbi viis olulist süvaprotsessi, mille eesmärk on oma sisemistest raskusest ja pingest teha oma elurõõm, vägi ja loomingulisus.

 • Ärevus, hirmud
• Stress, pinge
• Lähedase kaotus, rasked läbielamised
• Füüsilised või alaväärsuskompleksid 
• Soov ennast paremini mõista

Kellele on mõeldud?

 

Kursus on mõeldud inimesele, kes tunneb vajadust ja motivatsiooni tõsta oma elukvaliteeti ja elada täisväärtuslikumat elu, tahab paremini mõista iseennast, omada rahuldustpakkuvaid suhteid ning keda huvitab üldinimlike teemade psühholoogiline ja psühhoterapeutiline süvakäsitlus. Kursus on grupiteraapia vormis, rõhuasetusega praktilisel käsitlusel.

 

Ootame osalema inimesi, keda puudutavad järgmised teemad:
 

• Suhteprobleemid, lahkuminek
• Motivatsioonipuudus
• Rahulolematus, jõuetus, sihitus
• Elujõu ja elurõõmu puudus
• Depressioon

Kursuse ülesehitus ja käsitletavad teemad

 

Kursuse ülesehitus ja metoodika on suunatud sellele, et kasvaks osalejate emotsionaalne heaolu ja kohanemisvõime, väheneks kompleksite mõju, väsimus ja stress, muutuks selgemaks elamise eesmärk ja võimekus tulla toime elu ja selle kriisiperioodidega ning suureneks võimekus luua ja hoida rahuldustpakkuvaid suhteid nii iseenda kui teistega.

 

Kursuse lõpetajal on teoreetilised teadmised ning praktilised oskused ja kogemused, mis aitavad edukamalt toime tulla elus esinevate emotsionaalsete väljakutsetega. Ta tunneb ennast terviklikuma ja täisväärtuslikuma inimesena ning tema haavad ei kujunda enam nii tugevalt tema isiksust ja käitumismustreid. Minevikuhaavade tervenemise tulemusena saab avalduda potentsiaal, mis võimaldab luua enesele elu, millist tegelikult soovitakse elada.

Käsitlust leiavad:

 

 • Suhted ja seksuaalsus

 • Haavad ja vajadused

 • Elu kujundanud olulised hetked

 • Sisemine laps

 • Emotsioonid ja nendega toime tulemine

 • Vaimne areng ja eneseteostus

 

Töös kasutame:

 

 • Simulatsioonid

 • Konstellatsioonid

 • Rännakud ja juhitud meditatsioonid

 • Kehatöö

 • Demonstratsioonid

 • Individuaalne ja grupitöö

 • Kodused harjutused

Kursuse programm 

Kursus koosneb 5 moodulist.

Kursusemoodulid ja käsitletavad teemad on järgmised.

I moodul: Sisemine laps ja baasemotsioonid

Empaatia, isiksuse struktuur, identiteedi osad, mineviku lugu, haavateadlikkus, esmased suhted (peresuhted), vajadused,  projektsiooni- ja induktsioonimustrid (ülekanded), baasemotsioonid, haavapõhised käitumismustrid ja nende tervendamine, emotsionaalne kompensatsioon.


II moodul: Kompleksid

Kompleksi olemus, uskumussüsteemid, afektid (emotsionaalsed pursked), emotsionaalsed kokkutõmbumised, kondenseeritud kogemuste süsteemid, enese kompleksite kaardistamine, füüsilised kompleksid, suhe oma kehaga, intiimsus, tabud, (näilised) ühiskonna ootused, rollid, alaväärtuskompleksid, ebapiisavustunne, hirmud (äratõugatus, hüljatus), varjamine, isiksuse kujunemine kompensatsioonina kompleksile.

 

III moodul: kalduvused psüühilistele häiretele

Levinumad psüühilised häired (patoloogiad), tendents nende tekkeks, ärevus, kurvameelsus, depressioon, depressiooni liigid, identiteediosad, ärrituvus, emotsionaalne allasurutus, negatiivsed õpitud käitumismustrid; vaimsed, mentaalsed, emotsionaalsed ja kehalised sfäärid, leinafaasid, toimemehhanismid, triggerid (emotsionaalsed käivitajad), emotsioonide vabastamine.

 

IV moodul: suhted ja seksuaalsus

Suhtetüübid, kompensatsioonsuhted, suhete alustalad, haavad ja vajadused, psüühe roll partneri valikul, rollid suhtes, suhtepõhine elitarism, suhe kui entiteet, individuaalsus suhtes, häbi ja haavatavus, intiimsus, seksuaalsed rollid, erinevad seksuaalkäitumise viisid, seksuaalsus kui isiksusemustrite käivitaja, uskumused, tabud, piirid ja turvalisus, haavatavus ja läheduse lubamine.

 

V moodul: vaimne areng ja eneseteostus

Ego-teadlikkus, vaimse arengu etapid (+autentsus, transtsendentsus, ühtsus),  mõtlemise tüübid (pre- ja transverbaalsus, perspektiivi muutus), uskumussüsteemid, isiksuseomadused, sisemised ressursid, arhetüübid ja varjud, anima ja animus, visioonid ja potentsiaali rakendamine.

Toimumise ajad ja kohad:

TALLINNAS (pühapäevad):

 

9.10, P, kell 10:30 - 19:30  

30.10, P, kell 10:30 - 19:30 

13.11, P, kell 10:30 - 19:30

11.12, P, kell 10:30 - 19:30

8.01., P kell 10:30 - 19:30

Tutvustusõhtu 16.09. R, 18:30 - 21:00

KOHT: Pesa, Pärnu mnt, 102, B-sissekäik

RAKVERES (pühapäevad):
 

2.10, P, kell 10:30 - 19:30 

23.10, P, kell 10:30 - 19:30 

6.11, P, kell 10:30 - 19:30

4.12, P, kell 10:30 - 19:30 

18.12. P, kell 10:30 - 19:30 

Tutvustusõhtu 25.09, P, 18:30 - 21:00

KOHT: Rahulolupesa, Pikk 7, Rakvere

PÄRNUS (laupäevad):
 

17.09, L, kell 10:30 - 19:30 

8.10, L, kell 10:30 - 19:30 

29.10, L, kell 10:30 - 19:30 

12.11, L, kell 10:30 - 19:30 

10.12, L, kell 10:30 - 19:30 

Tutvustusõhtu 12.09, E, kell 18:30-21:00

KOHT: Õhtu põik 4, Pärnu

Hind ja kursuse detailid

 

Kursuse maksumus


Kursuse hind on 300€ (a 60€), soodushind kuni 5 sept 250€ (a 50€). Rakvere soodushind kehtib kuni 26.09.
Tutvustusõhtul osalejatele kehtib ka veel soodushind! 
Võimalik tasuda kokkuleppel osade kaupa. Kui hind on ainuke tuleku takistus, siis võta ühendust, kindlasti leiame lahenduse!

 

Registreerimine

Registreerumise kinnituseks tasu palun tagastamatu ettemakse 30 eur MTÜ Terapeut arveldusarvele Swedbankis: EE752200221059656611

Registreerumiseks vajalikud andmed:
-nimi

-kontakttelefon
-e-mail
saada palun meilile info@terapeut.ee .


Ülejäänud summa saab tasuda kohapeal sularahas või enne kursuse algust ülekandega. Kui soovid maksta arvega, anna sellest palun teada ja saada arve saaja rekvisiidid.

Kursuse ärajäämisel ettemaks tagastatakse. Mitteosalemisel ettemaksu ei tagastata.

Lisainfo: ingelise@teadlikareng.ee, tel 5102474, robert@terapeut.ee, tel: 55511110

Kursust juhendavad

Robert Randma ja Ingelise Israel.

Robert Randma on EUROTASe sertifitseeritud terapeut, Terapeut.ee looja ja mitmete psühhoterapeutiliste artiklite autor. Lisaks psühhoteraapia väljaõppele on Robert osalenud paljudel erinevatel täienduskursustel nii Eestis kui välismaal.

Tal on Tallinnas oma erapraksis, kus ta võtab vastu väga erineva taustaga kliente. Oma töös peab ta oluliseks sügavat kohtumist inimesega, mis aitab kliendil liikuda suurema sisemise vabaduse ja uute perspektiivide poole.

Roberti tugevuseks on terav vaist, selge emotsionaalne tundlikkus ja suutlikkus navigeerida ka sügavates ja keerukates olukordades talle omase lihtsuse ja empaatiaga.

Inimesena on Robert soe, avatud ja tundlik mees, kes oskab elada põnevat ja elust tulvil elu.

Ta peab oluliseks häid suhteid ning enda elukestvat arendamist, elamist oma südame ja sisemise kutsumuse järgi.

Teraapiaklientidega teeb Robert tööd alates 2011. aastast.

Ingelise Israel on täiskasvanute koolitaja ja holistilise regressiooni terapeut. Grupitöid ja koolitusi on ta läbi viinud 2004. aastast alates ja ta peab terapeudi erapraksist Tallinnas. Avatud kursuste raames on kõige enam ta viinud läbi naistele suunatud enesearengu ja naiselikkuse väekursusi.

Ingelisel on pikaajaline taust ärimaailmast ja ka täna koolitab ja nõustab nii ettevõtjaid kui ettevõtteid.

Psühholoogiaalase ja terapeutilise hariduse on Ingelise saanud Holistilises Instituudis. Pidades end igaveseks teeolijaks on Ingelise täiendanud end mitmetel kursustel nii Eestis kui välismaal, sealhulgas jooga ja tantristlike õpetuste vallas. Inimesena on Ingelise naiseliku väega, hell ja avatud, toetudes igal võimalusel oma südamele ning iseendale.

Nii terapeudi kui koolitajana on Ingelise avatud ja loomulik ning tema üks tugevamaid külgi on osalejate jaoks turvalise ruumi hoidmine.

bottom of page