top of page
Ürgnaise õpetuse hoovavad läbi lugude meisse.~Clarissa P. Estes~

Jutu-ja meditatsiooniõhtud 

raamatuga "Naised, kes jooksevad huntidega"

Universe _Autumn Skye copy.jpg

Elutervetel huntidel ja elutervetel naisterahvastel on palju ühist. Mõlemal on terav aistmismeel, mängualdis vaim ja kõrgendatud pühendumisvõime. Nad on uudishimuliku loomusega, suure hingejõu ja kannatlikkusega. Neil on sügavad vaistud, nad keskenduvad oma järeltulijate, elukaaslaste ja oma karja eest hoolitsemisele. Elukogemuse varal kohandavad nad end pidevalt muutuva keskkonnaga. Nad on meeletult meelekindlad ja väga vaprad.

~Clarissa Pinkola Estes~

Clarissa Pinkkola Estesi raamatust „Naised, kes jooksevad huntidega“ on kuulnud pea iga naine.

 

Maailmas on kümneid tuhandeid naisi, keda see raamat on puudutanud, raputanud, toetanud ja inspireerinud.

See on naistejuttude raamat, mis pakub teeviitu. Metafoorsete mõistulugude kaudu avanevate algmustrite lahtipõimimine võimaldab meil vaadata iseenda ürgse ja loomuliku naiseks olemise sügavamatesse soppidesse. 

 

Tõsi, see raamat ei ole kergete killast. Puudutab see ju meie selliseid hingetahke, mis sügavad ja omased... aga samas tänapäevase elu kiirkäigu juures unustuse hõlma vajunud.

 

Aga pajatus on arstirohi. Selles on palju väge sees.  Lood erutavad, toovad olulise tagasi pealispinnale. Nad ei sunni meile midagi peale. Me ei pea tegema muud, kui vaid kuulama. Neis lugudes sisalduvad tervistusvahendid, mis hakkavad toimima iseenesest.

Muinasjutud on oma olemuselt mitmekihilised. Neid võib lugeda kui põnevat ja kaasahaaravat sündmuste käiku, mis tegelastega juhtub. Aga võib valida vaadata ka teistsuguseid kihistusi. Metafoorseid peegeldusi elu kohta, naise hingeelu toimimise põhialuseid, arhetüüpseid ja algmustrilisi vorme. Ühe loo kõik tahud – tegevused ja tegelased - võivad olla kõik meie endi sisemaailma osad. Ega seda ise ei oskakski alati näha, Clarissa tõlgendused raamatus avavad ja aitavad mõista neid sügavamaid arhetüüpsemaid kihistusi.

Igal juhul koputavad need muinasjutud naise sisima hingekoja uksele ja annavad õpetust elu keerdküsimuste kohta. Need on ennemuistsete naiste saladusi kandvad õpetusjutud julgusest, naiselikust tarkusest, hingerikkustest, armastusest, suhetest, loovusest, armastusest oma hinge vastu, oma varjatud osadest, vaistust ja oma tajude teritamisest, kojujõudmisest oma hingetunnetuse juurde, sünnipärasest elujõust, seksuaalsusest, häbist, saladustest ja paljust muust, millest naise elu koosneb.

Vähe on uksi, mis viivad Ürgnaise maailma, aga need uksed on otsimist väärt. Kui teil on sügav hingearm siis see ongi uks. Kui te teate ennemuistset lugu, siis on seegi uks. Kui te armastate taevast ja vett nii palju, et te neist eemalolemist taluda ei suuda, siis ongi see uks. Kui te igatsete sügavamat, täisverelisemat elu, tervemat elu, siis see ongi teie uks.

Ürgvana teadjanaine elab vahemaailmas, mõistusemaailma ja müüdimaailma piiril. Ta elab kohas, kus naise hing ja hundi hing kokku saavad – see on paik, kus naise mõistus sulandub vaistudeks, kus sisim hingeelu väärtustab ta argielu.

See on koht, kus naine hakkab huntidega kaasa jooksma.

Tule kuulatama, kuidas sinus endas elav Ürgnaine läbi lugude sinuga räägib.

Tule tunnetama läbi meditatiivsetesse vahemaailmadesse laskumise, kus sa huntidega kaasa joosta tahad. 

Sa tunned vaistlikult, kas see kutse on sulle.

Kui tunned Ürgnaist endas jõnksatamas, kui kuuled ta kutset –
korja oma seelik kokku ja sea sammud suguõdede seltsi!

 

ÕHTUTE KUUPÄEVAD JA TEEMAD ON JÄRGMISED:

1. 13.09.23 K   Ulg, mis äratab Ürgnaise ellu. Lugu: La Loba, emane libahunt

2. 11.10.23 K   Alustame sissepühitsemist. Sissetungijat varitsedes. Lugu: Sinihabe.

3. 15.11.23 K   Vaist taastub sissepühitsemise kaudu. Tõdede väljanuhkimine. Lugu: Nukk targa Vassilissa taskus.

4. 13.12.23 K   Kojutulek. Tagasipöördumine iseenese juurde. Lugu: Hülgekasukas hingekatteks.

5. 17.01.24 K   Oma jahimaa märgistamine. Viha ja andeksandmine. Lugu: Poolkuukaru.

6. 21.02.24 K   Oma rolli leidmine. Õnnistus olla osaline. Lugu: Inetu pardipoeg.

7. 13.03.24 K   Puhas vesi, loova elu toiteallikas. Lugu: LaLorona

8. 17.04.24 K   Hümn Ürgmehele ehk Manawee. Naise kaksipidine loomus.

9. 15.05.24 K   Enese alahoid. Puuride, püüniste ja peibutussööda äratundmine. Lugu: Punased kingad.

10. 12.06.24 K   Oleme LOODUSES. Kuulumine lahingutes armistunud silmnägude sõsarkonda. Saladused kui mõrtsukad. Lugu: Kuldjuukseline naine.

 

NB! Lugude valikus ja järjekorras võib tekkida muutusi.

Õhtul kuulame raamatus toodud mõistulugu, tõlgendame seal antud teeviitasid - metafoore naise hingeelu valguses, paneme need oma elu perspektiivi ja teeme juhitud meditatsiooni oma hingemaastikele.

 

Asukoht: Pesa, Pärnu mnt 102, B sissekäik (juhised: https://pesake.ee/#asukoht) 
Aeg:  18:15 - 22:30 

Osalustasu:  25€ / 4 korraks ette makstes 90 €.

 

Kui grupis on ruumi, võib kursusega liituda jooksvalt igal ajal.  

Kursusel osalemiseks ei ole vajalik raamatu olemasolu ega eelnev lugudega tutvumine. Aga võib :)

Kursuse läbiviijal on õigus muuta teemade järjekorda ja kuupäevi. 

 

Registreerumiseks kirjuta ingelise (at) teadlikareng.ee või läbi kontakti lehe.

Loe ka artiklit: "Kuula ürgnaist iseendas", ilmunud Sensa 2016. aasta jaanuarinumbris.

Osalejate tagasisidet

Mulle on „hundinaiste“ kooskäimised ja lood olnud naisena küpsemise teekond. Sammud laskumisel iseenda sisemaailma sügavustesse, kus on peidus me tumedam pool ja kus on meie vägi. Esimesed sammud kogemaks oma väge ja õppimist sellega pidevalt ühenduses olema. Olen tänulik, et raamat „Naised, kes jooksevad huntidega“ tuletab meelde ühenduse vajalikkust iseendaga, sest praegune kiirelt muutuv maailm pakub nii palju võimalusi endast eemaldumiseks, enese kaotamiseks.

*

“Naised, kes jooksevad huntidega” on raamat, mis puudutab igat lugejat omal moel. Mind on ta näiteks inspireerinud sõnadesse panema oma keha aktsepteerimise lugu. Koos Ingelisega sai nii mõnigi lugu raamatust läbi töötatud ja selle abil ennast, oma tõelist naiselikku olemust ja selle mitmetahulisust paremini tundma õpitud.

*

Mulle mõjus see kursus hästi...kuna nõrutasin kõik otse alateadvusse, siis olid väga karmid ja intensiivsed siseprotsessid, mis kokkuvõttes mõjusid puhastavalt väestavalt ja sain ennast paremini tundma.

Sellega algas mu tagasitulek allmaailmast.

Ma tegelikult tahaks selle pea kohustusliku tilulilu ka lisada...sest tegelikult oli nii. Nendel õhtutel oli loodud väga turvaline ja meeldiv õhkkond enda avamiseks ja oma haavade paljastamiseks ...kasvõi iseendale. Tänud.

 

 

bottom of page